LD1117AS33TR
6,500 تومان
23 عدد در انبار
شناسه محصول:
25AA-LD1117AS33TR_M12
دسته: رگولاتورهای ولتاژ و جریان و کنترل کننده های سوییچینگ, مدارت مجتمع (IC)
برچسب: IC, LD1117AS33TR, LDO, رگولاتور
توضیحات
75dB@(120Hz) 1A Fixed 3.3V~3.3V Positive 15V SOT-223-4 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
Features
• Low dropout voltage:
– 1.15 V typ. @ IOUT = 1 A, 25 °C
• Very low quiescent current:
– 5 mA typ. @ 25 °C
• Output current up to 1 A
• Fixed output voltage of:
– 1.2 V, 1.8 V, 3.3 V
• Adjustable version availability (VREF = 1.25 V)
• Internal current and thermal limit
• Only 10 µF for stability