AT89S52-24PC
35,000 تومان
با فوت پرینت PDIP-40
برای سفارش تماس بگیرید.
Q8-bit Microcontrollers – MCU 8K ISP FLASH 2.7 TO 5.5V – 24MHZ
Features
Compatible with MCS-51® Products 8K Bytes of In-System Programmable (ISP) Flash Memory
Endurance: 1000 Write/Erase Cycles to 5.5V Operating Range Fully Static Operation: to 33 MHz Three-level Program Memory Lock x 8-bit Internal RAM 32 Programmable I/O Lines Three 16-bit Timer/Counters Eight Interrupt Sources Full Duplex UART Serial Channel Low-power Idle and Power-down Modes Interrupt Recovery from Power-down Mode Watchdog Timer Dual Data Pointer Power-off Flag
Description
محصولات مرتبط
PIC10F200-I/OT
6 عدد در انبار
Operating Current: -< 175 A @ 2V, 4 MHz, typical • Standby Current: -100 nA @ 2V, typical • Low-Power, High-Speed Flash Technology: -100,000 Flash endurance -> 40 year retention • Fully Static Design • Wide Operating Voltage Range: 2.0V to 5.5V • Wide Temperature Range: -Industrial: -40C to +85C -Extended: -40C to +125C High-Performance RISC CPU: • Only 33 Single-Word Instructions to Learn • All Single-Cycle Instructions except for Program Branches, which are Two-Cycle • 12-Bit Wide Instructions • 2-Level Deep Hardware Stack • Direct, Indirect and Relative Addressing modes for Data and Instructions …