AT89S51-24PC
30,000 تومان
با فوت پرینت PDIP-40
5 عدد در انبار
8-bit Microcontrollers – MCU 4K ISP FLASH 2.7 TO 5.5V – 24 MHZ
Features
Compatible with MCS-51® Products 4K Bytes of In-System Programmable (ISP) Flash Memory
Endurance: 1000 Write/Erase Cycles to 5.5V Operating Range Fully Static Operation: to 33 MHz Three-level Program Memory Lock x 8-bit Internal RAM 32 Programmable I/O Lines Two 16-bit Timer/Counters Six Interrupt Sources Full Duplex UART Serial Channel Low-power Idle and Power-down Modes Interrupt Recovery from Power-down Mode Watchdog Timer Dual Data Pointer Power-off Flag Fast Programming Time Flexible ISP Programming (Byte and Page Mode)
Description
8-bit Microcontroller with 4K Bytes In-System Programmable Flash AT89S51
PSEN ALE/PROG EA / VPP RST WATCH DOG PORT 3 LATCH TIMING AND CONTROL INSTRUCTION REGISTER DUAL DPTR
محصولات مرتبط
PUYA PY32f072C1BT6
8 عدد در انبار
ARM 32-bit Cortex-M0+ core, wide op-erating range voltage, embedded memories with up to 128 Kbytes flash and 32 Kbytes SRAM, frequency up to 72 MHz