WSR3R0100F
50,000 تومان
Vishay – Current Sense Resistors – SMD 3watts 0.01ohms 1%
40 عدد در انبار
توضیحات
Vishay – Current Sense Resistors – SMD .01ohms 3watts 1%
Features
Molded high temperature encapsulation
Proprietary processing technique produces extremely low resistance values (down to 0.001 )
Sulfur resistance by construction that is unaffected by high sulfur environments
Solid metal nickel-chrome or manganesecopper alloy resistive element with low TCR (< 20 ppm/°C)
Very low inductance 0.5 nH to 5 nH
Excellent frequency response to 50 MHz