SGL40N150D
150,000 تومان
General Description
Fairchild’s Insulated Gate Bipolar Transistor (IGBT)
provides low conduction and switching losses.
The SGL40N150D is designed for induction heating
applications. 1500V – 40A – 200W – TO-264
2 عدد در انبار
توضیحات
Insulated Gate Bipolar Transistor (IGBT)
Features
High speed switching
Low saturation voltage : VCE(sat) = 3.7 V @ IC = 40A