PUYA PY32f072C1BT6
70,500 تومان
ARM 32-bit Cortex-M0+ core, wide op-erating range voltage, embedded memories with up to 128 Kbytes flash and 32 Kbytes SRAM, frequency up to 72 MHz
8 عدد در انبار
شناسه محصول: 20F_PY32f072C1BT6_RY7 دسته: ,
توضیحات
PY32F072 series microcontrollers incorporate high-performance ARM® 32-bit Cortex®-M0+ core, wide op-erating range voltage, embedded memories with up to 128 Kbytes flash and 32 Kbytes SRAM, frequency up to 72 MHz, and contains various products in different package types. The chip integrates multi-channel I2C, SPI, USART and other communication peripherals, one 12-bit ADC, two DAC, 13 timers, one USB 2.0, one CAN 2.0, three comparators, three operational amplifiers, and one LCD driver.
PY32F072 series microcontrollers ’s operate in the temperature range from -40 to 85°C and with operating voltages from 1.7 to 5.5 V. The chip provides sleep and stop low-power operating modes, which can meet different low-power applications.