MBR60H100CTG
100,000 تومان
Switch-mode Power Rectifier 100V,60A
TO−220
18 عدد در انبار
شناسه محصول:
27CA-MBR60H100CTG_L10
دسته: دیود، زنر و پل دیود, نیمه هادی ها
برچسب: Barrier Diodes, Power Rectifier
توضیحات
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 60 AMPERES, 100 VOLTS
Features
Low Forward Voltage: 0.72 V @ 125°C
Low Power Loss/High Efficiency
High Surge Capacity
175°C Operating Junction Temperature
60 A Total (30 A Per Diode Leg)